Działalność edukacyjna

Cele edukacyjne:

Celem pierwszoplanowym jest wspieranie uzdolnionej młodzieży. Byliśmy fundatorami stypendium naukowego dla naszej absolwentki – studentki psychologii UJ.

Finansujemy zakup nagród książkowych dla uczestników szkolnych konkursów wiedzy i konkursów artystycznych organizowanych przez Klub Europejski działający w Gimnazjum Nr1 oraz konkursów organizowanych w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie.

Wydajemy Tomiki Poezji Młodzieży Szkolnej od 2012 r. pod nazwą Tomiki Twórczości Młodzieży Szkolnej oraz wydawnictwa okolicznościowe, a wieczory poetyckie promujące je w Centrum Kultury w Olkuszu oraz w Osiedlowym Klubie Przyjaźń weszły do kalendarza wydarzeń kulturalnych miasta. Tomiki wzbogacają szkolne biblioteki oraz zbiory Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej promując młodzież i Stowarzyszenie w środowisku.

W latach 2004-2007 w ramach akcji Powiatowa Sieć Szkół Promujących Zdrowie zorganizowaliśmy na Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR-u trzy festyny integracyjne połączone z ciekawymi prelekcjami i warsztatami kształtującymi pozytywne nawyki prozdrowotne. Organizowaliśmy spotkania zdrowotne dla dorosłych, np. prelekcję na temat: Wpływ ziół na zdrowie człowieka oraz Turniej Amatorskich Drużyn Piłki Siatkowej.

Wydajemy ćwiczenia do autorskiego programu nauczania języka angielskiego w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Olkuszu. Wzbogacamy co rok księgozbiór biblioteki szkolnej w Gimnazjum nr 1.