Kto w porę pomaga – dwa razy pomaga

przez | 15 listopada 2013

Stowarzyszenie na rzecz oświaty, kultury i pomocy społecznej Wszyscy dla Wszystkich wspólnie z firmą Marlibo Medica Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne w Olkuszu, realizując przysłowie:  Kto w porę pomaga – dwa razy pomaga, podjęło się organizacji akcji charytatywnej na rzecz rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych z terenu Olkusza. Zbiórka publiczna została zainaugurowana 14 września w trakcie uroczystości otwarcia olkuskiego Rynku.

Olkuszanie jak zwykle nie zawiedli. Przez dwa dni – 14 i 15 – września kupowali wartościowe cegiełki i wrzucali datki do puszek kwestarskich. Każdy darczyńca otrzymywał miłą niespodziankę w postaci słodyczy, maskotek, kosmetyków lub innych gadżetów.

Dużą popularnością cieszyły się karnety na usługi medyczne w Marlibo Medica oraz na konsultacje kosmetyczne lub dietetyczne w wybranych olkuskich salonach.

Do tej pory udało się zebrać kwotę 1 854,47 PLN.

Akcja ciągle trwa. Odbywa się dzięki bezcennej pomocy uczniów olkuskich gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów współpracujących ze Stowarzyszeniem w ramach wolontariatu.

Nasze Stowarzyszenie od lat organizuje akcje i koncerty charytatywne na rzecz osób niepełnosprawnych. Za zebrane środki zostały dotychczas zakupione: proteza ortopedyczna, sprzęt rehabilitacyjny, specjalistyczny wózek inwalidzki, lekarstwa, okulary korekcyjne, aparaty ortodontyczne. Dzięki wsparciu darczyńców udało się także sfinansować turnus rehabilitacyjny dla podopiecznej Stowarzyszenia. Środki zgromadzone w tegorocznej akcji, która trwać będzie do 31 grudnia 2013 r., pokryją koszty turnusów rehabilitacyjnych, zakupu leków i sprzętu rehabilitacyjnego.

Każdy, kto chce wesprzeć tegoroczną akcję charytatywną,  do końca roku 2013 może kupić cegiełkę w Osiedlowym Klubie Przyjaźń /siedziba Stowarzyszenia/ lub dokonać wpłaty na subkonto utworzone specjalnie dla tej zbiórki publicznej. Wpisując na przelewie numer  subkonta 72 84500005 0600  0442 0009 z dopiskiem Rehabilitacja możecie Państwo wesprzeć niepełnosprawne dziecko.

Sprawozdanie ze zbiórki publicznej

Dodaj komentarz